KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17102108

nr 1710 2108

Margaret Sellmark

(f. 1938), Sverige

Oljemålning, Skog. Signerad, daterad 1977. Olja på duk, 33x40 cm, yttermått inklusive ram: 38x46 cm

Margaret Sellmark, brittisk-svensk bildkonstnär född 1938 i Kent.

Utrop:

800 kr

Såld:

150 kr

måndag 16 juni 2025
kl 19:52:35

28/5 22:14:47 1      100 kr
16/6 15:27:39 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 16 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Margaret Sellmark

Läs mer om Margaret Sellmark